Ahoj!

Ďakujeme všetkým, čo sa zúčastnili našej súťaže „Inšpirácia z Fotoklubovne“ o výhru podľa vlastného výberu z nasledovných:

kniha Bryana Petersona „Fotografujeme portrét“
…s jeho autogramom
* originálny a jedinečný popruh na foťák
…na výber z troch rôznych dizajnov
* zľava 50% na ktorýkoľvek ONLINE fotokurz PPSOP.cz
…aj na novinky, na ktoré zvyčajne žiadne zľavy neplatia ;–)

Chceli sme po vás, aby ste nám nahrali jednu fotografiu do KLUBOKECOV, nie však fotografiu hocijakú, ale fotografiu, ktorú ste nafotili na základe nejakého kreatívneho tipu tu z našej Fotoklubovne a k fotografii pripojiť krátky text, čo z Fotoklubovne vás nainšpirovalo k jej nafoteniu. Do súťaže sa nazbieralo 12 platných príspevkov – moc ďakujeme!
Fotografie si môžete pozrieť a texty k nim si prečítať v galérii nižšie a tu je žrebovací menný zoznam:

1/ Andrej Kavpuš, 2/ Darja Nezvalová, 3/ Barbora Blahová, 4/ Zuzana Zajacová, 5/ Mária Kostovčíková, 6/ Iva Ullrichová, 7/ Olga Dvořáková, 8/ Jana Prosuchová, 9/ Mária Ševecová, 10/ Světlana Purschová, 11/ Vladimír Koukal, 12/ Květa Trčková

A tu je žrebovacie video a vyhlásenie víťaza!

1/ Andrej Kavpuš

Fotka byla inspirovaná soutěžním článkem a konkrétně DIY flare filtrem. Akorát na použitý objektiv já nemám žádný UV filtr (a opravdu říct vůbec žádný nemám). Místo filtru mám světýlka z IKEA přes objektiv, krystal na niti a baterka místo slunce. Taky byla použita bílá pláštěnka.
Flare filter | DIY fotovýbava

(c) Andrej Kavpuš

2/ Darja Nezvalová

Přidávám fotku do ispirační soutěže. Konečně jsem vylovila starý filtr a vyrobila z něj flare filtr. Tohle mě bude bavit! Těším se, až jej vyzkouším i na krajinu a portrét. Protože fotka měla být do P52 na téma vyjmenované slovo – třpytit se, a fotím tam monochromaticky, vybrala jsem třpytky v červených odstínech a doufala, že se mi podaří najít nějaký pěkný červený objekt. Škumpa v ranním sluníčku s námrazou mně udělala radost.
Flare filter | DIY fotovýbava

(c) Darja Nezvalová

3/ Barbora Blahová

Já jsem se nechala inspirovat videem Bryana a konečně se naučila fotit hvězdičky :–) F/22 se určitě stane mojí kamarádkou :–)
Hviezdičky s f/22 | Bryan video

(c) Barbora Blahová

4/ Zuzana Zajacová

O filtry se zajímám už dlouho, protože jako každý cestovatel fotím vodu, a nejlépe tu sametovou. A tady se musí použít filtr. Tahle fotka vznikla v Bulharských horách Pirin. Kamarád nás zavedl k horskému potoku, no a já jsem daleko nedošla. Asi víte proč. Protože postavit foťák na stativ, upevnit filtr, najít správné místo v houští, vyladit expozici a kompozici vyžaduje nějaký čas. Samožřejmě jsem si v duchu promítla Patrikovo video o filtrech… a hurá na to. Fotila jsem s objektivem 16-55mm,f 2.8 s Pro 1 filtrem. Jenže polaroidní filtr nestačil, bylo tam pořád hodně světla. Tak jsem nasadila jeětě jeden, ND 4 filtr. Výsledná fotografie je složená ze dvou. Jedna je focena na krátky čas, aby bylo okolí potoka ostré, druhá na delší, aby se dosáhlo sametové vody. Trochu hrátek ve Photoshopu a tady je výsledek.
S filtrami na cestách – fotíme dlhú expozíciu na pláži | fototip

(c) Zuzana Zajacová

5/ Mária Kostovčíková

Pridávam fotografiu motivovanú vyrobeným kaleidoskopom podľa vášho návodu. Najprv hrala doma, potom zobrala tzv. do terénu. Vyskúšala experiment, počas fotenia kaleidoskopom točila ,čím vznikol v odrazoch rozmazaný efekt.
Kaleidoskopický objektív | DIY fotovýbava

(c) Mária Kostovčíková

6/ Iva Ullrichová

Přidávám jednu planetku, spolu s informací pro ty, co (podobně jako já) nemají Photoshop, že tento efekt se dá vytvořit také např. v online editoru.
Planéty a planétky | photoshop tip

(c) Iva Ullrichová

7/ Olga Dvořáková

Přidávám fotku do ispirační soutěže – jednu heliosovku (Helios-44-2 2/58, 58 mm, f/2 modifikovaný (obrácená přední čočka).
Ako si začať s Heliosom | fototip
Helios – boh slnka | fotostory

(c) Olga Dvořáková

8/ Jana Prosuchová

Môj príspevok do súťaže je inšpirovaný Patrikovým trikom s predĺžením expozície, z ktorého som priam nadšená! Pri fotení prevaľujúcej sa hmly krátko po východe slnka som experimentovala s dĺžkou expozície aj počtom fotiek pri multiexpozícii, lebo úplne vyhladená hmla postrádala potrebnú kresebnosť. Nakoniec sa mi podarilo nájsť tú správnu…
S filtrami na cestách – fotíme dlhú expozíciu na pláži | fototip

(c) Jana Prosuchová

9/ Mária Ševecová

6-ročná Zuzanka, vnučka mojej sestry. Ako darček som jej na fotenie priniesla plyšovú pandu. Môj príspevok do súťaže je inšpirovaný Monikinou Portrétovou akadémiou, fotenie s doplnkom.
Portrétová akadémia – 20 minútová fotovýzva – Adélka | fototip

(c) Mária Ševecová

10/ Světlana Purschová

Vybrala jsem techniku kaleidoskopu a ještě jsem pastelky zatočila, přišlo mi to hodně vtipné. Původně jsem chtěla zkusit planetky, ale používám Affinity a budu muset přijít, jak na to.
Kaleidoskopický objektív | DIY fotovýbava

(c) Světlana Purschová

11/ Vladimír Koukal

Tak jsem se dokopal, jsa inspirován „heliosováním“ a taky otočil přední čočku a tady je výsledek z prvního focení, který se mi líbil nejvíc.
Vkládám také fotku do soutěže. Původně jsem měl vybranou jinou z videa „Jak se fotí hvězdičky“, ale nakonec vkládám čerstvou fotku s názvem Kontrasty, inspirovanou včerejším webinářem s Bryanem, který ve mě zanechal hlubokou stopu.
Ako si začať s Heliosom | fototip
Helios – boh slnka | fotostory
Webinár „Klíčová role KONTRASTU“ | záznam

(c) Vladimír Koukal

12/ Květa Trčková

Vkládám fotku kamarádky, se kterou jsem fotila portrét. Inspirováno fotodoplňky – škraboška. Po vydání článku jsem si jednu škrabošku pořídila v galanterii a nakonec jsem teď použila v kurzu Portrétu.
10 gýčových fotodoplnkov pre skvelý portrét! | fototip

(c) Květa Trčková

Výherkyni srdečne gratulujeme a prosíme, aby sa nám ozvala na mail fotoklubovna@ppsop.cz a poslala nám tak emailovú či poštovú adresu, na ktorú môžeme výhru zaslať (podľa typu zvolenej výhry).

Ďalšia súťaž opäť v januárovom 2022 programe Fotoklubovne! :–)

fotoklubovna.cz
#fotoklubovna

Už čoskoro vo Fotoklubovni:

[12. november / listopad] Video Bryan Peterson: Tieňovaný list – kreatívny tip z jesenného lesa v Massachusetts
Nafoťte to skrátka trocha inak – stačí fakt málo!

[15. november / listopad] Rozhovory nad závěrkou 2.
Priateľský rozhovor s naším milým hosťom… alebo to je ona?

[17. november / listopad] Novembrový bonus v spolupráci s naším partnerom Zoner Press
Extra zľava 25% na najnovšiu knihu „Fotografická škola Bryana Petersona“!

Comments (3)

Napsat komentář