Děkujeme všem, kdo se zúčastnil naší adventní soutěže „Dopis Ježíškovi“! A abychom udělali více radosti, tentokrát jsme vylosovali TŘI výherce! Ti si můžou vybrat jednu ze třech knih Bryana Petersona v českém jazyce dle vlastní chuti – zde je skvělá nabídka:

* kniha Bryana Petersona „Fotografujeme portrét“
i s autogramem autora

* kniha Bryana Petersona „Fotografická škola Bryana Petersona“

i s autogramem autora

* a NOVINKA – kniha Bryana Petersona „Naučte se fotografovat street“

(tato kniha je bez autogramu)


Chtěli jsme po vás fotografii (jednu jedinou), kterou jste měli nahrát na nástěnku do KLUBOKECŮ, ne však fotografii ledajakou, chtěli jsme, aby to byla nejaká vaše fakt dobrá fotografie, na které je motiv zimy a k fotografii také připsali svůj „Dopis Ježíškovi“ – fotografický seznam přání, co byste rádi našli pod stromečkem, kdyby neexistoval finanční limit! Do soutěže se nazbíralo 14 platných příspěvků – děkujeme! Fotografie si můžete rohlédnout a dopisy k nim si přečíst v galerii níže.

Tu je losovací jmenný seznam:

1/ Rozália Vaculíková, 2/ Květa Novotná, 3/ Jana Halúzová, 4/ Eva Tichá, 5/ Žaneta Hubená, 6 / Marta Skrejvalová, 7/ Marie Mervínská, 8/ Světlana Purschová, 9/ Kristián Šill, 10/ Aneta Jursová, 11/ Mária Kostovčíková, 12/ Martina Patrmanová, 13/ Darja Nezvalová, 14/ Klára Kreysová

<– a tu je losovací video a vyhlášení vítězů!

1/ Rozália Vaculíková

Milý Ježiško, ja by som od teba veľmi ale skutočne veľmi chcela nový objektív Sony FE 24-70mm f/2.8 GM II. Neviem, či aj Ty fotíš (prepáč, že Ti tykám, ale na internete si väčšinou všetci tykáme), ale ak áno, tak musíš vyskúšať ten technický zázrak a pochopíš moje želanie :).
P.S.: Ak by si na ten objektív nemal finančné možnosti ani Ty, tak mi prosím Ťa zabezpeč aspoň ročné predplatné na Digitálny foto a ešte nejaký kurz 🙂

(c) Rozália Vaculíková

2/ Květa Novotná

… kdybych nebyla finančně limitovaná přála bych si celý nový kompletně vybavený fotoateliér a k tomu nové tělo. Tedy ne moje tělo, ale tělo fotoaparátu. Nikon Z9 a všechny zetkové objektivy 🙂

 Když už tak už.

(c) Květa Novotná

3/ Jana Halúzová

Milý Ježíšku, když zimu, tak takovou tu pořádnou, horskou, když do ní svítí slunce :-). Pokud bych si mohla něco přát fotografického, tak nový stativ, nějaké filtry na focení na dlouhý čas, objektiv makro 100 mm, fotografické kurzy od PPSOP a mnohem více času na focení :-).

(c) Jana Halúzová

4/ Eva Tichá

Milý Ježíšku, moc bych si přála , být alespoň jeden den zavřená ve fotostudiu a tam si vyzkoušet všechny světla, blesky, difuzéry, objektivy, atd…

(c) Eva Tichá

5/ Žaneta Hubená

Milý Ježíšku, tentokrát mám na tebe výhradně materiální přání a nebudu se vůbec držet zkrátka. Moc bych si přála RF objektivy na svůj Canon: 85mm f/1,2L, 70-200mm f/2,8L a Laowa 24mm t14 2xMacro Probe, taky nový fotobatoh, filtry a taky mooooře kurzů, ideálně ještě mít na vše spoustu času 🙂 Děkuji!

(c) Žaneta Hubená

6/ Marta Skrejvalová

MIlý Ježíšku, moc bych si přála nějaký hezký, dobře světelný RF teleobjektiv k mému Canonu R10, ideálně zoom. Vybráno ještě přesně nemám, ještě je čas 🙂

(c) Marta Skrejvalová

7/ Marie Mervínská

Milý Ježíšku, moc bych si přála dlouhé sklo 100-400mm a další objektivy na moji OM-1, ale hlavně další krajinářské workshopy, nejlépe v nějakých exotických zemích jako je Kostarika, Namibie, apod. Ale také bych se ráda znovu s foťákem podívala na Island a na Lofoty. No a samozřejmě bych si přála další skvělé kurzy od PPSOP.

(c) Marie Mervínská

8/ Světlana Purschová

Milý Ježíšku, přála bych si malý stativ na makro focení, filtry se hodí vždycky a bylo by fajn je upgradovat. Kurz „Kreativní fototechniky“ a určitě by se našel i další zajímavý. Ovšem nejvíc bych si přála kamarádku, se kterou bych mohla chodit fotit. Věci jsou fajn, ale když není s kým jít, tak se mi samotné nechce.

(c) SvĚtlana Purschová

9/ Kristián Šill

Milý Ježiško, veľmi by som si prial asistentov na fotenie portrétov: vizážistku, vlasovú stylistku. A z tých hmotných vecí: trvalé svetlá na svietenie v interiéri ako aj v exteriéri. Ďakujem 😇

(c) Kristián Šill

10/ Aneta Jursová

Ahoj Ježíšku, kdyby nebyl žádný finanční limit, přála bych si nějaké pořádné studiové světla a i nějaké výkonné přenosné trvalé. Taky bych si přála workshop s jedním z mých fotografických vzorů, kteří dělají černobílou fotku. Černobílá se mi totiž strašně líbí, ale vůbec mi nejde. 🙂

Děkuju!

(c) Aneta Jursová

11/ Mária Kostovčíková

Ahoj Ježiško. Budem len skromná, nič nenos, všetko, čo mám, mi stačí. Len drž nado mnou ochranné krídlo, pravidelne nasmeruj na tie správne miesta kde múzy obdarúvajú kreatívnou energiou. Ďakujem vopred za vybavenú požiadavku.

(c) Mária Kostovčíková

12/ Martina Patrmanová

Milý Ježíšku, tak já jsem se ti nakonec taky rozhodla napsat, protože finanční limit údajně neexistuje a já můžu pěkně ulítnout. Víš, milý Ježíšku, já má foťák Sony, neříkám, že potřebuje nějak obměnit, ale kdybys chtěl, tak mně můžeš poslat třeba Sony A1 a k tomu pak následující objektivy:
FE 600mm F4 GM OSS
FE 12-24mm F2.8 GM
FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Taky bych si docela ráda osahala nějakou Leicu třeba M11. Ale Ježíšku, asi teď zvedáš obočí a říkáš si, že co si to tady jako vymýšlím, a tak ve skutečnosti bych asi byla ráda, kdyby se mi pod stromečkem objevil nějaký blesk a náhradní baterečka, nějaké nové objektivy od Lensbaby, abych si mohla hrát a mohla zůstat celý rok hodná.
A tak já vím, Ježíšku, že si teď zase říkáš, že abych byla hodná, tak k tomu nepotřebuju dárky, a tak já si ty věci koupím všecky sama (ty, v tom druhém odstavci) a budu hodná jenom tak a poprosím tě tedy jen o jednu věc. O zdraví a to pro všechnyyyyy.
Děkuji, Ježíšku. Posílám pozdravy.

(c) Martina Patrmanová

13/ Darja Nezvalová

Milý Ježíšku, posílám ti fotku od nás z Rudice. Zasněženou. Konečně. Je to krása, když všechno zasype bílý sníh a vykoukne na nás sluníčko. Mám radost. Musím se ti přiznat. Letos jsem tě předběhla a naježila jsem si sama. Mám radost.
Kdybych mohla ještě něco od tebe, prosím dobré světlo a čistou mysl nám všem. Uděláš mi radost 🙂

(c) Darja Nezvalová

14/ Klára Kreysová

Milý Ježíšku, já bych byla ráda za taky takový pořádný ateliér, vybavený, lehoučká světla, lehoučký, ale dobrý fotoaparát, lehoučké objektivy, víš , že těžké věci fakt neutáhnu. A hodily by se, prosím, kurzy, potřebuji se učit, i workshopy, nejlépe u nás na Karlovarsku. S láskou Klára

(c) Klára Kreysová

Srdečne gratulujeme a prosíme, aby sa nám traja vylosovaní výhercovia/výherkyne ozvali na mail fotoklubovna@ppsop.cz a poslali nám poštovú adresu, na ktorú môžeme výhru zaslať a názov knihy, ktorú si vybrali. Ostatným vrelo ďakujeme za účasť! Ďalšia súťaž v niektorom z ďalších programov Fotoklubovne! :–)

fotoklubovna.cz
#fotoklubovna

Už čoskoro vo Fotoklubovni:

[23. december / prosinec] Video Bryan Peterson: Vianočné žiarovky v kýbli
... užite si kreatívne Vianoce!

24.12. 2022 – 8.1. 2023 FOTOKLUBOVŇOVÉ PRÁZDNINY
Ten pravý čas vrátiť sa k obsahu, ktorý ste si celý rok chceli pozrieť a nafotiť, ale nestihli ste! 😉
Poznámka: V uvedených dňoch môžete natrafiť na občasný krátkodobý technický výpadok stránok z dôvodu údržby servera a malých zmien v grafickom designe webu.

ŠŤASTNÉ A FOTOGRAFICKY VESELÉ a PF 2023!

Comments (2)

Napsat komentář