Jedinečný webinář špičkového fotografa Jiřího Skořepy na téma „Křehká krása květin a rostlin“ exkluzivně pro Fotoklubovna.cz !

Fotograf Jiří Skořepa bude naším hostem ve Fotoklubovně v sobotu 21.5. v podvečerních hodinách. Můžete se těšit na jeho webinář a hezké povídaní na téma „Křehká krása květin a rostlin„. Jiří vám v něm prozradí tipy na fotografování flóry – jak pořídit zajímavé snímky rostlin, jak použít pár jednoduchých a levných pomůcek a uplatnit několik šikovných triků.

Na Jirkově webstránce také najdete jeho krásnou e-knihu „Fotografujeme rostliny a květiny“ a pozor – na tuto knihu je pro členy Fotoklubovny v květnu připraven i bonus – sleva!


Cena: ZDARMA pro členy Fotoklubovna.cz

Nejsi ještě členem Fotoklubovny? Přidej se NYNÍ na tento webinář a ihned začni využívat i všechny další členské výhody! Články, videa, rozhovory, soutěže, e-booky, bonusy a další – všechno ve Fotoklubovna.cz ti je plně k dispozici… a každý měsíc přibývá nový obsah! Máme pro tebe i pokec fórum „Klubokecy“… staň se i ty členem naší fotokomunity na celý rok hned teď!JIŘÍ SKOŘEPA je uznávaný fotograf rostlin a květin, krajiny a přírody a špičkový odborník na starou fototechniku a historické objektivy. Fotit začal někdy v patnácti letech starým měchovým aparátem Bessa na svitkový film, učil se na fotoaparátech z bazarů, od Opemy II přes první zrcadlovku Zenit E, východoněmeckou Exu a dvouokou Flexaretu, přešel k Praktikám a později Pentaxu MG a ME-Super. V 2003 si koupil první digitální kompakt fotoaparát, pak první digitální zrcadlovku – Nikon D70 se setovým objektivem 18-70mm, a postupně další modely. Od jara 2013 používal Nikon D7100 a jako zálohu a pohotový aparátek do ruky „bezzrcadlovku“ Nikon 1 V1 se sadou dvou setových zoomů a s redukcí pro použití klasických objektivů Nikkor a jako záložní aparátek aps-c „bezzrcadlovku“ Sony Nex-5. To ho dovedlo v počátku roku 2016 k rozhodnutí zásadně změnit značku a přejít na fullframe „bezzrcadlovky“ Sony A7 a A7R.
Jeho běžnou moderní fotovýbavu doplňují stará skla neboli starosklíčka – historické manuální objektivy z kinofilmové éry. Obvykle nedisponují perfektní digitální ostrostí, ale vyvažují to osobitým charakterem kresby s nádechem nostalgie časů Zenitů a Praktik. Za zajímavými náměty rád cestuje do různých koutů tuzemska či zahraničí. Dlouhodobě se věnuje dvěma svým projektům: volně rostoucím evropským orchidejím a zimujícím netopýrům. Speciální oblastí jeho zájmu je klasická stereofotografie.
Své zkušenosti předává prostřednictvím workshopů, ale též individuálních kurzů fotografování. Dlouhodobě spolupracuje s českým výrobcem špičkových fotografických filtrů VFFOTO (testování, recenze, odborné články).

Jeho fotografie a více o něm najdete na jeho webu: https://www.skorepa-photo.com/


Modrásek fotografovaný při západu slunce plně odcloněným starým manuálním objektivem Pancolar Electric 50/1.8 (Carl Zeiss Jena). CHKO Bílé Karpaty.

Jak funguje webinář?

Délk webináře je přibližně 1,5 hodiny. Jirka se v živém vysílání podělí o své fotografie, povypráví o místech, kde a za jakých podmínek je pořídil, a prozradí tipy na focení rostlin. Během webináře mu také můžete položit jakékoli dotazy týkající se tohoto tématu.

Připojení k webináři probíhá prostřednictvím vašeho prohlížeče (Chrome, Safari, Edge…), není třeba instalovat žádný zvláštní software. Odkaz k přihlášení na webinář bude k dispozici všem členům Fotoklubovny. Záznam webináře bude všem členům k dispozici po skončení živého vysílání a můžete se k němu kdykoli vrátit.

Jak funguje Fotoklubovna?

Často kladené dotazy o Fotoklubovně najdete zde.

Dotazy?

V případě jakýchkoliv otázek ohledně webináře nám napište na email: fotoklubovna@ppsop.cz

…fotografických nadšenců všech úrovní

…vytvořena milými, vtipnými a navzájem se podporujícími členy

…a k dispozici online kdekoliv a kdykoliv

…tipy, videa a společné focení

AKTUÁLNĚ VE FOTOKLUBOVNĚ

CO ZÍSKÁŠ?

VIDEA BRYANA PETERSONA v českém / slovenském jazyce
ZPĚTNÁ VAZBA k tvým fotografiím
VIDEA DALŠÍCH SKVĚLÝCH FOTOGRAFŮ jakými jsou Monika Banas, Patrik Banas, Scott Stulberg a Michaela Nesvadbová a další naši foto hosté
ČLÁNKY O FOTOGRAFOVANÍ:
  • Z historie fotografování – fakta, zajímavosti, lidé
  • Za scénou záběru – z celého světa
  • Fotografické techniky, tipy a triky
ROZHOVORY a/nebo podcasty se zajímavými lidmi na zajímavé fototémata
jednoduché „PHOTOSHOP“ TIPY A TRIKY
rubrika „EDITUJEME VAŠI FOTKU“
LIVE FOCENÍ v komunitě
DYI – fotovýbava “VYROB SI SÁM”
E-BOOKY NA STAŽENÍ exkluzivně pro členy
SLEVA NA NÁKUP našich online kurzů a / nebo každý měsíc super akce
ZVÝHODNĚNA CENA na akce a FOTOmaratonline PPSOP.cz
SOUTĚŽE O KNIHY Bryana Petersona
ONLINE WEBINÁŘ živě
AKTIVNÍ POKEC fórum
Instax FOTOVÝZVA A VIDEA